نکات ارزشمند برای ایجاد مناظر زیبا باغ

وقتی گیاه جدیدی را از یک مهد کودک برای کاشت در باغ خود می آورید ، به طرحی تبدیل می شوید که منظره باغ را که دارید طراحی می کند. اگر می خواهید یک طراح عالی باشید باید از جنبه های خاصی آگاه باشید تا بتوانید بهترین چشم انداز را داشته باشید.

شاید متوجه شده باشید که برخی از باغ ها ظاهری منظم دارند در حالی که برخی دیگر با داشتن بهترین مجموعه گیاهان ، تصادفی به نظر می رسند. دلیل اصلی این امر این است که مالک یا طراح چشم انداز آینده باغ را به درستی برنامه ریزی نکرده اند. نکات زیر به شما کمک می کند تا از بهترین مناظر باغی که می توانید داشته باشید برخوردار باشید.

نکات خوب زیر به شما کمک می کند تا باغی داشته باشید که در باغ های دیگر کاملاً متمایز باشد و همچنین شما را از سردرد در دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید بازمی دارد.

باغ را به درستی برنامه ریزی کنید

چشم انداز باغ باید به گونه ای برنامه ریزی شود که در عین داشتن آینده نیز زیبا به نظر برسد. متوجه خواهید شد که بهترین کار این است که مجموعه گیاهان گرانبهای خود را به گونه ای بکارید که فضای کافی در آینده وجود داشته باشد که برای ساخت پروژه های ایوان یا پاسیو خود به ماشین چمن زنی یا دستگاه آسیاب کنده احتیاج دارید.

اگر این برنامه ریزی اکنون انجام نشده باشد ، در آینده ممکن است مجبور شوید گیاهان گرانبها خود را دور بریزید تا بتوانید فضای لازم برای حرکت چنین وسایلی را داشته باشید.

یک نقطه کانونی داشته باشید

نقطه کانونی باغ شما باید به گونه ای باشد که افراد را به خود جلب کرده و هنگام پرسه زدن در باغ شما توجه آنها را به خود جلب کند. باید متفاوت از سایرین باشد اما خارج از محل نباشد. شما می توانید یک نیمکت عتیقه باغ به عنوان نقطه کانونی داشته باشید اما از شیئی که مربوط به باغ نیست استفاده نکنید. یک توده آب یا یک درخت بلوط می تواند یک نقطه کانونی عالی باشد که به چشم انداز باغ بعد جدیدی می بخشد.

منحنی ها باید بررسی شوند

داشتن مسیرهای منحنی یا تخت گل در یک باغ خوب است ، اما نباید در این کار زیاده روی کنید. باید ساده نگه داشته شود تا طرح هندسی که در محوطه سازی استفاده کرده اید برجسته باشد. اگر بیش از حد معمول گل میخک هندی  از این اشکال استفاده کنید این امر معمول می شود و هیچ کس متوجه آنها نمی شود.

در باغ حرکت کنید

منظره باغ که حرکتی نداشته باشد مانند نقاشی است. نقاشی ها روی دیوارها خوب است اما در یک باغ باید حرکت داشته باشید تا بتوانید حیات بخشیده و در باغ خود علاقه ایجاد کنید.

ممکن است از خود بپرسید که چگونه می توان حرکت کرد. با اضافه کردن چمن های زینتی تکان دهنده یا گلهایی که پرندگان و پروانه ها را به خود جلب می کنند ، چنین حرکتی در باغ شما کاملاً آسان است و این به شما کمک می کند تا حرکت مطلوبی در باغ خود داشته باشید.

خانه خود را برجسته کنید

طراحی منظره ای که در باغ خود دارید باید با خانه ای که دارید مطابقت داشته باشد. اگر خانه ای دارید که طرح های معماری زیادی ندارد ، پس با نرم شدن لبه ها توسط باغی که دارید می توانید از مزایای آن بهره مند شوید.

باید در نظر داشته باشید در حالی که باغ خود را با خانه تطبیق می دهید این است که نباید در این کار زیاده روی کنید. نباید به گونه ای باشد که خانه شما توسط درختان باغی که دارید کاملا پنهان شود. بهترین مورد برای محوطه سازی باغ ، مواردی است که به برجسته سازی کوچکترین ویژگی معماری خانه شما کمک می کند.

کاملاً متفاوت فکر کنید

وقتی در حال طراحی محوطه باغ خود هستید ، باید کاملاً متفاوت از باغچه ای که اکنون دارید ، فکر کنید. به عنوان مثال ، اگر بوته درختی بیش از حد رشد کرده اید ، فکر نکنید که باید آن را مانند آن نگه دارید. با از بین بردن آن ممکن است در پیدا کردن یک ورزش آفتابی که می تواند برای یک تخت گل رز ایده آل باشد ، شگفت زده شوید. بنابراین ، با توجه به شرایط موجود ، منظره سازی خود را برنامه ریزی نکنید بلکه متفاوت فکر کنید و امکانات جدیدی برای داشتن منظره ای بهتر پیدا خواهید کرد.

گیاهان را با توجه به مکان ها انتخاب کنید

هنگامی که یک پایه گیاهی برای یک مکان خاص در باغ خود انتخاب می کنید ، میزان رشد و اندازه نهایی آن را در نظر بگیرید. اگر انتخاب گیاه خود را بر اساس این ملاحظات قرار ندهید ، پس پولی که خرج می کنید منجر به زیباسازی کلی نمی شود اما در پایان ، شما باید هزینه بیشتری را برای تنظیم هزینه کنید.

اگر فکر می کنید که داشتن یک گیاه ارزان قیمت که سریع رشد می کند ، چیزهای زیادی به دست می آورید ، اشتباه فکر می کنید. پولی که بعداً برای هرس و نگهداری دیگر هزینه خواهید کرد ، پس انداز اولیه شما را می خورد. بنابراین ، یک انتخاب هدفمند از درختان باغ داشته و آنها را به درستی قرار دهید.

نکات ارزشمند برای ایجاد مناظر زیبا باغ
Scroll to top